MKS BANK BS Płońsk

Home  ::   Chat  ::   Forum  ::   Księga Gości

Brązowy medal Marty Gorczyńskiej podczas Mistrzostw Polski U-20 w chodzie na 20 km.
25 sierpnia 2018 roku w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km w kategorii U-20 i U-23 . Podczas tej imprezy juniorka MKS Durasan Płońsk Marta Gorczyńska trenowana przez Andrzeja Chylińskiego zdobyła brązowy medal uzyskując czas 2.18.41,który jest nowym rekordem klubu.
W Toruniu natomiast odbył się memoriał Grzegorza Duneckiego, w którym wystąpiło 10 reprezentantów Polski z Mistrzostw Europy w Berlinie. Podczas tych zawodów bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy MKS Durasan Płońsk z grupy trenera Zbigniewa Majewskiego.
Damian Trzaska wygrał główną konkurencję memoriałową w kategorii U-20 – trójbój sprinterski, który składał się z biegów na 60 metrów, 100 metrów i 200 metrów. W biegach tych uzyskał wyniki : 60 m -7.19 , 100 m -11.19 i 200 m - 22.52. W kategorii seniorów i młodzieżowców trójbój sprinterski wygrali reprezentanci Polski z Mistrzostw Europy w Berlinie: Dominik Kopeć i Dariusz Kowaluk. Na wyniki w biegach sprinterskich niekorzystny wpływ miał przeciwny wiatr.
Drugie zwycięstwo dla MKS Durasan Płońsk odniosła Julia Chodkowska, odnosząc zdecydowane zwycięstwo w biegu memoriałowym dla dzieci ( rocznik 2005 i młodsi) na dystansie 600m. W kategorii młodzików U-16 i juniorów młodszych U-18 miejsca na podium wywalczyła jeszcze trójka zawodników: Julia Kwasiborska - drugie miejsce w biegu na 100m - 13.25 i trzecie w biegu na 200 m – 27.37; Maria Olszewska - trzecie miejsce w skoku w dal – 4.79 i Adam Kacprzak – trzecie miejsce w skoku w dal – 6.02.
Bardzo ambitnie pobiegł również młodzik Kamil Błaszczyk, który w biegu na 600 m pomimo przewrócenia się na 30 m przed metą, zajął czwarte miejsce z czasem - 1.36. 97. W skoku w dal juniorek 6 miejsce zajęła Maria Krystkiewicz – 4.61.
Dodał: admin, dnia 26.08.2018, 22:51 komentarze