MKS BANK BS Płońsk

Home  ::   Chat  ::   Forum  ::   Księga Gości

Dwa medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów - Białystok 21-24.06.2012
Dwa medale i 48 punktów do Ogólnopolskiego Systemu Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży wywalczyli zawodnicy MKS DURASAN Płońsk podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku. W klasyfikacji klubowej MKS DURASAN Płońsk zajął 26 miejsce na 164 sklasyfikowane kluby.
Klasyfikację drużynową zdecydowanie wygrało Mazowsze 549 punktów. 98 punktów mniej wywalczyli zawodnicy z Wielkopolski – 451 pkt.
O szczęściu, a jednocześnie wielkim pechu może mówić Monika Wiekiera. W finale biegu na 100 m uzyskała świetny wynik 12.05, wywalczyła brązowy medal i zapewniła sobie udział w sztafecie 4 x 100 m w Mistrzostwach Świata Juniorów, które na początku lipca odbędą się w Barcelonie. Wynik ten jest jej rekordem życiowym i rekordem klubu. W biegach eliminacyjnych na 200 m Monika znów poprawiła życiówkę i rekord klubu i z wynikiem 24.55 awansowała do finału z czwartym czasem eliminacji. Niestety podczas biegu finałowego, biegnąc po pewny drugi brązowy medal na 5 metrów przed meta potknęła się i upadła nie kończąc biegu.
Bardzo miłą niespodziankę sprawił Miłosz Borowski, który w biegu na 1500 m wywalczył srebrny medal. Miłosz przystępował do rywalizacji z 13 czasem. Bieg rozegrał wzorowo pod względem taktycznym, biegnąc początkowo na końcu stawki, ale na 350 metrów przed metą zdecydował się na długi piorunujący finisz i wywalczył srebrny medal. Czas 3.54.90 jest nowym rekordem życiowym poprawionym o 7 sekund i jednocześnie rekordem klubu. Miłosz startował także w eliminacjach biegu na 800 m gdzie zajął 11 miejsce z czasem 1.54.50.
Wielkie gratulacje dla Moniki i Miłosza oraz trenera - Roberta Adamskiego.
Z wielkimi nadziejami na medale przystępowali do konkursu trójskoku zawodnicy trenera Piotra Kozery - Adrian Józefowicz i Piotr Figat. Adrian bronił tytułu mistrzowskiego z roku 2011, ale kontuzja uniemożliwiła mu odpowiednie przygotowanie się do mistrzostw. Po niespełna miesiącu treningu wystartował w mistrzostwach i zajął w finale 8 miejsce skacząc 14.28. Dzień wcześniej w eliminacjach uzyskał 14.42. W skoku w dal zajął 25 miejsce skacząc 6.36.
Piotrek przed startem miał najlepszy wynik w kraju w trójskoku 14.91. Podczas konkursu finałowego skoczył 14.43 co wystarczyło do zajęcia 6 miejsca. W konkursie skoku w dal wynikiem 6.51 zajął 20 miejsce.
Gratulacje dla Piotrka i Adriana za walkę podczas zawodów.
Kacper Pieniek (trener Piotr Kozera) wystartował na mistrzostwach w skoku w dal - 6.41 i trójskoku - 13.01 zajmując 24 i 17 miejsca.
W skoku w dal startowała Izabela Hreczuch. Niestety zawodniczka trenowana przez Zbigniewa Majewskiego miała problemy z rozbiegiem i nie zaliczyła żadnego skoku.
Gratulacje dla wszystkich startujących zawodników i ich trenerów.
Dodał: admin, dnia 25.06.2012, 00:20 komentarze